Jaka kawa do biura sprawdzi się najlepiej?

Filiżanka gorącej kawy pomaga odgonić resztki snu, a przy tym okazuje się nieodzowna w chwilach obniżonej koncentracji. Żadne biuro nie może obyć się bez kawy. Czy jednak wiesz, jaki wariant produktu sprawdzi się najlepiej?

Idealna kawa do biura

Dla wielu osób zaskoczeniem może być fakt, że w naszym sklepie papierniczym online dostępne są również przekąski i napoje. Jest to znaczne ułatwienie dla wszystkich osób planujących zakupy do biura. Od teraz w jednym miejscu dostaniesz zarówno koperty i długopisy, jak i kawę czy herbatę. Pozostaje tylko pytanie, na jaki rodzaj kawy się zdecydować? Bez wątpienia każdy wariant posiada swoich zwolenników. Może ich argumenty przekonają także Ciebie?

  • Kawa ziarnista – dla niektórych kawoszy to jedyna właściwa kawa. Z pewnością świeżo mielone ziarna posiadają niepowtarzalny aromat. Zapas ziarnistej kawy możesz kupić od razu ze specjalnie przystosowanym do niej ekspresem. Chętnie wybierana jest m.in. kawa ziarnista Lavazza.
  • Kawa sypana – bardzo często wykorzystywana w ekspresach do kawy. Dostępna w różnych stopniach palenia, dzięki czemu z łatwością dostaniesz zarówno kwaskowate, jak i słodsze rodzaje. Jednym z bestsellerów jest kawa sypana Jacobs.
  • Kawa rozpuszczalna – bardzo wygodna w użyciu. Świetnie się sprawdza zarówno w ciepłej, jak i gorącej wersji. W każdym biurze z pewnością przyda się Tchibo Family.
  • Kawa w kapsułkach – nowość, która momentalnie stała się bestsellerem. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które umożliwia próbowanie wielu nowych smaków. Kawa w kapsułkach jest świetnym wyborem dla smakoszy oraz dla wszystkich tych, którzy lubią proste i szybkie rozwiązania. W naszym sklepie znajdziesz m.in. kapsułki Cafe Royal.

Wyjątkowe właściwości kawy

Kawa jest nie tylko wyjątkowo smacznym, ale i zdrowym napojem. Ziarna kawy zawierają aż 1000 przeciwutleniaczy. Antyoksydanty odgrywają niezwykle ważną rolę, bowiem są odpowiedzialne za zwalczanie wolnych rodników. Znaczenie ma tu nie tylko ogromna ilość przeciwutleniaczy, ale również fakt, że są one bardzo dobrze przyswajalne. Sporo osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki kawy. Za ten zwyczaj w dużej mierze odpowiedzialna jest kofeina, która wpływa na zwiększenie poziomu koncentracji, a ponadto wzmaga czujność i polepsza działanie funkcji poznawczych. Często już kilka łyków kawy jest w stanie przegonić senność i pomóc w skupieniu się na pracy. Rzadko wspomina się o tym, że kawa nie tylko pobudza, ale także… relaksuje. Już sam jej aromat łagodzi objawy stresu. Ponadto zaledwie filiżanka kawy dziennie jest w stanie obniżyć ryzyko zachorowania na cukrzycę aż o 7%.