Jakie powinny być fotele biurowe?

Fotel biurowy powinien gwarantować odpowiedni komfort pracy oraz prawidłowe podparcie dla wszystkich części ciała. To bardzo ważne, ponieważ w bardzo wielu biurach pracownicy spędzają nieprzerwanie średnio po osiem godzin dziennie. Na rynku znajdziemy bardzo wiele profesjonalnych firm, które zapewniają kompleksowe zaopatrzenie dla biura, oferując m.in. fotele biurowe.

fotel biurowy

Wybierając odpowiedni fotel biurowy, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego ergonomię. Kluczowe znaczenie ma dopasowanie fotela do wysokości biurka, a także indywidualnych potrzeb osoby, która będzie użytkować mebel.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając fotel biurowy?

W przypadku każdego fotela biurowego najważniejsza jest przede wszystkim jego ergonomia. Jest to jednak parametr bardzo złożony. Gdy planujemy zakup fotela biurowego, warto zwrócić uwagę na konkretne cechy, takie jak m.in.:

  • Wysokość fotela — fotel biurowy powinien umożliwiać regulację siedziska zgodnie z indywidualnymi potrzebami konkretnej osoby, która będzie na nim siedzieć. Zbyt niski lub zbyt wysoki fotel może niekorzystnie wpływać na komfort siedzenia, a nawet przyczyniać się do powstawania dolegliwości kręgosłupa;
  • Podłokietniki — podłokietniki w fotelach biurowych muszą wspierać ręce przez cały czas podczas pracy przy biurku. Ustawienie podłokietników powinno być możliwe zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkownika i adekwatnie do wykonywanej czynności.
  • Oparcie — powinno mieć kształt profilowany zgodnie z kształtem kręgosłupa. Najlepszym rozwiązaniem jest podparcie lędźwiowe, które jest ruchome, dzięki czemu można dostosować fotel do wzrostu użytkownika. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na fotele biurowe z odchylanym oparciem, które dodatkowo pozwala na odciążenie pleców podczas przerw od pracy.
  • Siedzisko — powinno być miękkie i niezbyt głębokie. Głębokość siedziska może być dostosowywane do konkretnych potrzeb użytkownika.

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.