Czy dziecko powinno mieć planer?

Sporo dorosłych prowadzi swoje planery i kalendarze. Tego typu akcesoria są dużym ułatwieniem w codziennym życiu. Sprawiają, że nie trzeba przeciążać pamięci, a wystarczy zajrzeć do swoich zapisków. Można notować ważne zadania w pracy, ale też terminy spotkań z przyjaciółmi czy daty urodzin swoich bliskich. Dzięki temu życie staje się znacznie łatwiejsze. Dorośli wiedzą, jak ważną rolę odgrywa sprawna organizacja czasu. Niestety znacznie rzadziej uczy się tego dzieci. Także uczniowie mają na głowach mnóstwo obowiązków. Warto już w najmłodszych latach uczyć ich nawyku prowadzenia notatek. Dzięki temu maluchy będą zawsze o wszystkim pamiętać i unikną wielu stresów.

Nauka organizacji

Szkoła, sprawdziany, zajęcia dodatkowe, spotkania z przyjaciółmi – każde dziecko ma dużo na głowie. Jeżeli Twój maluch po raz kolejny zapomina o obowiązkach, lepszym sposobem od następnej reprymendy będzie kupienie mu planera. Dzięki temu dziecko stanie się lepiej zorganizowane i nie będzie już miejsca na żadne wymówki. Czym tak właściwie jest planer? To specjalny zeszyt, będący połączeniem kalendarza i notatnika. Planery dostępne są w rozmaitych wymiarach oraz różnych oprawach graficznych. Dzięki temu każde dziecko z łatwością wybierze swój ulubiony egzemplarz. Planer pozwala na zapisanie stałych planów na tydzień czy miesiąc, ale także na sporządzenie notatek. W ofercie znajdziesz produkty dedykowane konkretnej grupie wiekowej oraz uniwersalne planery, które nadają się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Planer czy kalendarz?

Prowadzenie planera nie tylko pomaga dziecku pamiętać o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, ale jest także dla niego nauką samodzielności. Kiedy wybrać kalendarz, a kiedy planer? Dla młodszych uczniów polecany jest kalendarz. Jest on klarowny i pozwala dziecku w łatwy sposób przypisywać zadania do konkretnych dni tygodnia. Planery są z kolei świetnym wyborem dla starszych uczniów. Planer umożliwia większą swobodę zapisów i wcale nie musi uwzględniać każdego dnia, ale jedynie najważniejsze daty. Jest też świetnym miejscem na luźne notatki i przemyślenia. Dając swojemu dziecku kalendarz albo planer, pokazujesz, że wierzysz w organizacyjne zdolności malucha. Uczeń staje się dzięki temu bardziej samodzielny, a do tego lepiej zarządza czasem. To umiejętności, które bardzo się przydają zarówno w całym procesie edukacji, jak i w dorosłym życiu.