Deska do rysowania – narzędzia kreślarskie

Jednym z najważniejszych narzędzi kreślarskich jest deska do rysowania. To niezbędny element w pracowni każdego rysownika czy architekta. Deska posiada wiele zalet. Przede wszystkim nie zajmuje dużo miejsca, jest łatwa w transporcie, a do tego jest dostępna w wielu rozmaitych wariatach. Dzięki temu każdy artysta z łatwością znajdzie najlepszy dla siebie model.

Jaką deskę do rysowania wybrać?

W naszym sklepie papierniczym online znajdziesz bogaty wybór desek kreślarskich. Coś dla siebie wybiorą zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Solidne narzędzia kreślarskie są wykorzystywane m.in. do tworzenia szkiców, projektów i animacji. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w procesie twórczym niezwykle ważną rolę pełni komfort. Źle skonstruowane narzędzia mogą nie tylko utrudniać pracę, ale i powodować nieustanne rozproszenie. Wiedząc o tym, proponujemy jedynie sprawdzone produkty, które odznaczają się doskonałą jakością. Znajdziesz podstawowe rysownice, ale również deski z przykładnicą, stelażem oraz możliwością regulacji kąta nachylenia. Niektóre modele przeznaczone są typowo do biura albo pracowni, ale są też takie, które znakomicie nadają się do pracy w terenie. Jeżeli chcesz od razu zaopatrzyć się w kompletny sprzęt kreślarski, polecamy także rapidografy, ekierki kreślarskie, linijki kreślarskie i pisaki kreślarskie. Znajdziesz również praktyczną torbę, która bez trudu pomieści deskę i wszystkie potrzebne akcesoria.

Historia deski kreślarskiej

Wiemy już, że deska kreślarska służy przede wszystkich do wykonywania rysunków technicznych, tworzenia projektów architektonicznych, a także do przygotowywania animacji jedną z tradycyjnych metod. Możesz spotkać się również z innymi określeniami deski. Wśród najczęściej używanych nazw znalazły się: rajzbret, pulman, kulman oraz blatka. Jednak jakie są początki narzędzia kreślarskiego? Przed wynalezieniem specjalnej deski jej funkcję pełniły pulpity do książek. Stanowiły one dobrą podstawę, jednak przy dłuższej pracy nie były wygodne w użyciu. Wszystko zmieniło się na przełomie XVIII i XIX wieku, kiedy profesjonalne deski kreślarskie zaczęły być powszechnie dostępne. Był to całkiem nowy etap w pracy artystów, którzy wreszcie mogli wykonywać swoje obowiązki, nie martwiąc się o nieodpowiedni sprzęt. Wraz z wprowadzeniem na rynek desek pojawiły się też przybory kreślarskie m.in. ekierki, linijki, krzywiki, pantografy czy przykładnice. Obecnie wszystkie niezbędne narzędzia znajdziesz w naszym sklepie papierniczym online.