Długopis zmywalny dla dziecka

Długopis zmywalny przybiera rozmaite nazwy. Bywa on określany również długopisem ścieralnym oraz zmazywalnym. Choć określenia się pomiędzy sobą różnią, to jednak wszystkie opisują najważniejszą właściwość przyrządu do pisania. W ostatnich latach długopisy ścieralne przechodzą prawdziwy renesans swojej popularności, warto jednak wspomnieć, że akcesoria były obecne na rynku papierniczym już kilkanaście lat temu. Sama idea stworzenia tuszu zmieniającego kolor powstała w 1975 roku, ale ówczesna struktura płynu nie nadawała się do wykorzystania w artykułach piśmienniczych. Na stworzenie tego typu akcesoriów trzeba było czekać jeszcze prawie trzydzieści lat. W 2002 roku w ofercie marki Pilot pojawiły się pierwsze zmazywalne długopisy.

Jak działa długopis zmywalny?

Choć długopis zmazywalny może wydawać się magicznym produktem, to zasada jego działania jest zaskakująco prosta. Wszystko za sprawą przemyślanego składu tuszu, który zawiera aktywator koloru, pigment oraz komponent przeźroczystości. W chwili pisania wszystkie elementy pozostają aktywne. Zmienia się to pod wpływem temperatury. Długopisy ścieralne są wyposażone w specjalną silikonową gumkę. Jej potarcie o tusz sprawia, że ten staje się niewidoczny. Dzieje się tak za sprawą zwiększenia temperatury, przez którą rozpadają się połączenia pigmentu z aktywatorem koloru. W rezultacie dominującą rolę przejmuje komponent przeźroczystości. Tusz nie znika, ale traci swój kolor.

Długopis zmywalny – jakie ma zalety?

W tym momencie warto zadać sobie pytanie, czy długopis zmywalny jest popularnym gadżetem, czy także przydatnym dodatkiem? Poniżej przedstawiamy kilka najczęściej wymienianych zalet długopisu ścieralnego.

  • Możliwość korygowania błędów – szczególnie istotna podczas nauki pisania. Dzięki temu dzieci nie zniechęcają się pomyłkami i dalej próbują swoich sił.
  • Brak konieczności kreślenia i używania korektora – dzięki temu notatki pozostają estetyczne i czytelne.
  • Łatwość przywrócenia wyjściowego stanu papieru – w pośpiechu zapisałeś wizytę lekarską przy złej dacie, a może pomyliłeś datę urodzin przyjaciela? Długopis zmywalny bez trudu naprawi ten problem.

Odradza się za to wykorzystywania długopisu ścieralnego na umowach oraz wszelkich formalnych dokumentach.

Najlepszy długopis zmywalny dla dzieci

Ile kosztuje długopis zmywalny? Jego cena waha się przeważnie w przedziale od kilku do kilkunastu złotych. Dostępne są także zestawy składające się z paru modeli. Chętnie wybierany jest m.in. komplet długopisów Keyboard. W opakowaniu znajdziesz mix kolorów. Rękojeść z antypoślizgowym żłobieniem i profilowanym klipsem zapewnia pełny komfort pisania. Dzięki temu nawet kilkugodzinna nauka nie staje się przyczyną odcisków. Jeżeli chcesz zacząć od pojedynczego egzemplarza, może Twoje serce skradnie automatyczny długopis Q-Connect. Do wyboru otrzymujesz modele o zielonym, czerwonym, czarnym oraz niebieskim kolorze.