Ergonomiczne urządzenie biura – fotel biurowy

Jeszcze kilka lat temu praca zdalna była w Polsce rzadkością, jednak ostatnie miesiące przyniosły spore zmiany. Okazało się, że część osób preferuje ten rodzaj pracy i woli pozostać na stałe w trybie zdalnym. Jednak, aby okazał się to doby wybór, trzeba pamiętać o odpowiednim zagospodarowaniu stanowiska pracy. Absolutną podstawę stanowi komfortowy fotel, który pozwoli Ci z łatwością skupić się na wypełnianiu obowiązków.

Jaki fotel do biura wybrać?

Choć zdawać się może, że zakup fotela biurowego jest prostą sprawą, to jednak warto pamiętać, że jest to mebel, na którym spędzamy nawet parę godzin dziennie. Właśnie dlatego powinien on zapewniać najwyższy komfort. Ponadto przepisy BHP określają, jakie cechy musi posiadać idealny fotel. Konieczne jest regulowane siedzisko oraz oparcie. Istotną kwestią jest także dopasowanie oparcia w miejscu przeznaczonym dla części kręgosłupa lędźwiowego. Ponadto podstawa fotela musi posiadać przynajmniej pięć nóżek z kółkami. Co jeszcze jest potrzebne, aby fotel zapewniał komfort pracownika? Gdy zadbasz już o wygodę pleców, warto przyjrzeć się, czy mebel gwarantuje dobre ułożenie rąk i nóg. Do tego niezbędne są podłokietniki oraz podnóżek. Ostatni z elementów powinien być dokupiony do fotela wówczas, kiedy stopy pracownika nie stykają się bezpośrednio z podłogą. Jest to więc idealne rozwiązanie zwłaszcza dla osób o niskim wzroście.

Niezawodne fotele biurowe

W naszym sklepie papierniczym online znajdziesz bogaty wybór fotelów i krzeseł biurowych. Dzięki temu możesz mieć pewność, że któryś z modeli będzie spełniał Twoje wszystkie wymagania. Jednym z bestsellerowych produktów jest fotel biurowy Office Products Tenerife. Jest to ergonomiczny model z mechanizmem typu TILT. Bardzo istotną funkcją jest możliwość blokady pozycji do pracy oraz swobodnego kołysania. Oparcie zostało wyposażone w zagłówek oraz podłokietniki, tak aby zapewnić jak największy komfort pracy. To doskonała propozycja do pracy biurowej albo home office. Innym popularnym wariantem jest fotel biurowy Tenace Burgundy PU Gold Nylon Champaing. Już sam jego wygląd przywodzi na myśl elegancki gabinet wypełniony cygarowym dymem. Model jest wyposażony w mechanizm Bytterfly, pozwalający na płynną regulację kąta odchylenia siedziska z oparciem. Dodatkowym atutem jest wygodne i regulowane siedzisko.