Jak wybrać powerbank?

Na jakie parametry zwrócić uwagę, kupując powerbank? W naszym artykule znajdziesz praktyczne porady, które pomogą Ci wybrać idealne urządzenie.

Powerbank – co to?

Powerbank jest podręcznym magazynem energii, pozwalającym na ładowanie urządzeń bez konieczności korzystania z tradycyjnych źródeł zasilania. Najczęściej powerbank posiada niewielkie rozmiary, dzięki czemu zwiększa się jego mobilność. Poszczególne egzemplarze różnią się m.in. pojemnością, a także liczbą portów zasilania. Powerbanki świetnie sprawdzają się na co dzień, a przy tym są nieocenione także podczas podróży, gdy dostęp do energii elektrycznej jest mocno ograniczony. Pierwsze powerbanki trafiły na rynek w 2004 roku, choć ich początkowe przeznaczenie może nieco zaskakiwać. Zaprojektowała je chińska marka Pisen specjalnie z myślą o ekspedycji na Antarktydę. Niezbędna okazała się duża przenośna ładowarka działająca nawet w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Szybko odkryto, że z właściwości powerbanku warto korzystać również w innych dziedzinach.

Który powerbank jest najlepszy?

Smartfon, iPod, słuchawki, czytnik, tablet, aparat, gamepad – to zaledwie część urządzeń, które naładujesz przy pomocy powerbanku. Wiele osób nie wyobraża już sobie codziennego funkcjonowanie bez tego małego urządzenia. To idealny sprzęt na wszelkiego rodzaju podróże. Powerbank jest niewielki, dzięki czemu z łatwością mieści się w plecaku czy torebce. Ponadto obecnie producenci zaskakują różnorodnym designem urządzenia. Jednak na jakie parametry powinno zwrócić się uwagę przy zakupie powerbanku? Najważniejsza okazuje się pojemność, która jest oznaczana przy pomocy symbolu mAh. Szacuje się, że powerbank o pojemności 10000 wystarcza do dwukrotnego naładowania telefonu. Jeżeli zależy Ci na szybkości działania sprzętu, zwróć też uwagę na natężenie prądu oraz moc. Im wyższa wartość, tym szybsze ładowanie.

Jaki powerbank wybrać?

Jeżeli szukasz urządzenia o dużej pojemności, Twoje oczekiwania powinien spełnić Adaman Metal Baseus. Model posiada pojemność o wartości aż 20000 mAh. Produkt pracuje z mocą do 22,5 W. Dodatkowym atutem jest praktyczny cyfrowy wyświetlacz. Nowoczesny powerbank jest lekki i poręczny, dzięki czemu z łatwością zmieści się w bagażu podręcznym podczas podróży samolotem. Kolejnym popularnym modelem jest LogiLink 7800 mAh. Powerbank jest przystosowany do ładowania dwóch urządzeń w tym samym czasie. Model jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych. Jeszcze więcej wyjątkowych propozycji znajdziesz w naszym sklepie online.