Korektor biurowy – czy nadal jest używany?

Skąd on się w ogóle pojawił? – Krótka Historia Korektora.

Choć wydawać by się mogło, że korektor biurowy ma już za sobą swoje lata świetności, to jednak produkt wciąż cieszy się znacznym powodzeniem. Jest wykorzystywany zwłaszcza w biurach. Doceniają go także niektórzy uczniowie. Na początku swojego istnienia korektor był nazywany ciekłym papierem. Za wynalazek jest odpowiedzialna Bette Nesmith Graham. Amerykanka po rozwodzie została sama z dzieckiem, dlatego była zmuszana zatrudnić się w roli sekretarki. Jednak pisanie na maszynie było dla niej wyjątkowo frustrujące, zwłaszcza gdy ciągle popełniała literówki i musiała powtarzać swoją pracę. Właśnie wtedy kobieta wpadła na pomysł zamalowywania swoich błędów. Stworzony przez nią korektor powstał z mieszanki farby z zagęszczaczem.

Korektor w płynie i korektor w pisaku – Korektory biurowe i te używane w szkole.

Klasykiem wśród korektorów biurowych jest korektor w płynie. Posiada on zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Niektórzy boją się rozlania buteleczki, z kolei dla innych jest to jedyna dopuszczalna forma korektora. Powodzeniem cieszy się m.in. korektor z pędzelkiem Donau. Produkt powstał na bazie rozpuszczalnika. Praktyczna nakrętka z pędzelkiem ułatwia nakładanie warstwy korygującej. Wewnątrz pojemnika znajduje się specjalna kulka ułatwiająca mieszanie. Korektor jest łatwy w nanoszeniu, a do tego szybko zasycha. Chętnie wybierane są także korektory w piórze. Są one niezwykle poręczne. Bez trudu możesz zabrać je ze sobą do szkoły czy do pracy. Możesz zdecydować się np. na korektor od tej samej marki. Korektor biurowy w piórze lub zwany również korektor w pisaku Donau posiada metalową końcówkę, która minimalizuje ryzyko przedwczesnego zużycia, a ponadto pozwala na precyzyjne naniesienie warstwy korygującej. Produkt powstał na bazie alkoholu. Atutem jest także miękka obudowa, która ułatwia dozowanie płynu. Korektory tego typu w pisaku, sprawdzają się również w szkole, jako przydatna rzecz do szybkiej korekty błędnego tekstu lub wyrażenia.

Korektor w taśmie

Korektor w myszce z taśmą korekcyjną na rolce

Całkiem inne niż korektory w piórze i korektory w płynie są korektory w formie taśmy. Jeżeli nie chcesz używać produktu w formie płynu, to właśnie taśma okaże się najlepszym wyborem. Tzw. myszka znalazła się m.in. w ofercie Office Products. Ergonomiczna obudowa jest dostosowana do dłoni, a w konsekwencji bardzo wygodna w użyciu. Transparentny kolor pozwala Ci na śledzenie stopnia zużycia taśmy. Taśma korekcyjna posiada wysoką jakość, dzięki czemu jest odporna na zerwanie. Z powodzeniem możesz pisać na warstwie korektora zaraz po jego zastosowaniu. Korektor w taśmie może być używany na wszystkich typach papieru, nawet na kserokopiach i faksach.

Szukaj odpowiedniego korektora na naszej stronie www.mmpartners.eu

Producenci korektorów dostępnych na naszej stronie oraz innych artykułów biurowych:

Titanum, D.rect, Dox, OFFICE Product, Grand, KW Trade, Q-Connect, Donau, Tippex, Pentel, Pelikan, Faber-Castell czy Laco.