Najlepsza niszczarka do Twojego biura

Są takie urządzenia, które przydają się zarówno w wielkich korporacjach, jak i w małych jednoosobowych biurach. Mowa tu o niszczarkach. Pozostaje tylko pytanie, który model wybrać?

Czym są stopnie tajności niszczarki?

Przy zakupie niszczarki warto zwrócić uwagę na stopień tajności urządzenia. Pozwala on dopasować odpowiedni egzemplarz do miejsca, w którym ma służyć. Norma DIN posiada pięć poziomów bezpieczeństwa, nazywanych także stopniami tajności niszczarki. Pierwszy poziom przeznaczony jest do ogólnych dokumentów, natomiast drugi dedykowany jest do likwidacji wewnętrznych dokumentów firmy. Stopień trzeci to dokumenty poufne, natomiast stopień czwarty nadaje się do niszczenia dokumentów tajnych. Piąty poziom przeznaczony jest do dokumentów ściśle tajnych. W niektórych klasyfikacjach występują również poziomy szósty i siódmy, które pojawiają się jedynie w specjalistycznych urządzeniach przeznaczonych do utylizacji dokumentów organów państwowych oraz dokumentów związanych z bezpieczeństwem państwa. Czym różnią się konkretne stopnie? Im wyższy poziom bezpieczeństwa, tym mniejsza powierzchnia otrzymanych ścinków.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie niszczarki?

Przed zakupem niszczarki warto sprawdzić szereg parametrów technicznych urządzenia. Podstawowym kryterium jest m.in. stopień tajności, który wskaże czy konkretny sprzęt pasuje do danej firmy czy instytucji. Istotną rolę odgrywa również max. ilość kartek, które można jednorazowo zniszczyć, a także pojemność pojemnika na ścinki. Dla niektórych ważna jest też informacja dotycząca tego, w jakim tempie niszczone są kartki. Zwraca się na to uwagę zwłaszcza w dużych biurach. Przeważnie niszczarki przeznaczone są przede wszystkim do cięcia dokumentów, jednak niektóre urządzenia są również przystosowane do niszczenia innych nośników danych np. płyt CD. Oczywiście nie można zapomnieć o wymiarach sprzętu oraz o jego cenie. Na szczęście w naszym sklepie papierniczym online znajdziesz tak bogatą ofertę urządzeń, że z pewnością zdołasz wybrać idealny model.