Najlepsze farby do malowania dla małych dzieci

Twój maluch wykazuje zdolności artystyczne, a jego pierwszym płótnem stały się ściany? Najwyższa pora na to, aby pokazać dziecku jak przyjemne może być malowanie na papierze. Od lat wiadomo, że malowanie jest doskonałym sposobem spędzania czasu. Dzięki temu zajęciu dzieci uczą się kreatywności, a ponadto mogą okazywać swoje emocje. Czasem już sam wybór kolorów świadczy o tym, w jakim nastroju jest maluch. Przy tym wszystkim malowanie jest świetną zabawą i sposobem na fajne spędzenie czasu z dzieckiem. Dzisiaj opowiemy o tym, jakie farby najbardziej nadają się dla dzieci poniżej czwartego roku życia. Dobrą wiadomością jest to, że wszystkie opisane produkty znajdziesz w naszym sklepie papierniczym w Warszawie oraz w sklepie online.

Farby do malowania palcami

Małe dzieci bardzo często nie chcą trzymać się narzuconych przez dorosłych zasad, bo zwyczajnie ich nie rozumieją. Po co używać pędzla skoro można malować dłońmi? Jeżeli Twój maluch nie lubi akcesoriów do malowania, a radość sprawia mu przede wszystkim malowanie rękami, jest na to sposób. Farby do malowania palcami to doskonały wybór dla maluchów lubiących dobrą zabawę. W naszym sklepie papierniczym znajdziesz specjalne zestawy farbek, które są w stu procentach bezpieczne dla delikatnej skóry maluchów. Wśród bestsellerów znalazły się m.in. farby do malowania palcami Faber-Castell. Żywe i nasycone kolory z pewnością przypadną do gustu maluchom i pobudzą ich wyobraźnię. Farbki są zamykane w plastikowych pojemniczkach, dzięki czemu możesz mieć pewność, że nie wyschną i że wkrótce będziecie mogli powrócić do pracy. Ponadto dobrą wiadomością dla wszystkich rodziców jest to, że farbki są spieralne z większości tkanin. Bogaty wybór farbek do malowania palcami posiada również marka Titanum. Dodatkowym atutem są atrakcyjne pieczątki umieszczone na zakrętkach pojemników. Przy pomocy takich farbek świetnie maluje się nie tylko przy pomocy dłoni, ale także stóp.

Farby plakatowe i farby w sztyfcie

Bardzo dobrym wyborem są również farby plakatowe, które są jednym z najpopularniejszych tego rodzaju produktów. Dostępne są w słoiczkach, tubkach, a także na paletach. Dlaczego właśnie farby plakatowe tak dobrze nadają się dla małych dzieci? W porównaniu np. do akwareli plakatówki są łatwiejsze w użyciu i mniej brudzące. W naszym sklepie online znajdziesz m.in. walizeczkę z farbami plakatowymi od marki Astra. W opakowaniu znajduje się aż 12 kolorów, przy pomocy których dziecko może wyczarować niesamowite dzieła. Inną propozycją dla maluchów są farby w sztyfcie. Są niezwykle wygodne w użyciu, a do tego brudzą zdecydowanie najmniej spośród wszystkich omówionych produktów. Nie wymagają wody i pędzelków. Ich użycie przypomina rysowanie pastelami. W naszym sklepie papierniczym znajdziesz m.in. farby w sztyfcie PlayColor. Farby do malowania palcami, plakatówki i farby w sztyfcie – wszystkie te produkty znakomicie nadają się dla dzieci. Już od pierwszych lat warto uczyć najmłodszych kreatywności. Niepozorne malowanie może nawet przerodzić się w wielką życiową pasję.