Najlepsze zestawy kredek dla przedszkolaka

Rysowanie posiada w sobie niezwykle wiele zalet. Przede wszystkim jest to zajęcie uwielbiane przez dzieci. Maluchy w ten sposób rozwijają swoją kreatywność i uczą się koncentracji. Ponadto ćwiczą jeszcze jedną ważną umiejętność, jaką jest motoryka mięśni. Dzięki częstemu rysowaniu znacznie łatwiejszy staje się późniejszy proces nauki pisania. Pozostaje tylko pytanie, jakie kredki sprawdzają się najlepiej?

Kredki dla trzylatka

Już trzylatek może rozpocząć naukę rysowania. Doskonałym do tego narzędziem są kredki-kamyki. Ich nazwa związana jest z nietypowym kształtem kredek, które prezentują się niczym zaokrąglone fragmenty skał. Tego typu forma została stworzona specjalnie z myślą o maluchach, które uczą się w ten sposób prawidłowego chwytu i ułożenia rąk. Inną propozycją są kredki waldorfskie. Mają one charakterystyczny prostokątny kształt. Ich zaletą jest fakt, że umożliwiają różne techniki twórcze. Przy pomocy kredek waldorfskich dziecko może rysować, ale również rozcierać kolory. To wspaniała nauka powstawania barw, bowiem poszczególne odcienie świetnie się ze sobą łączą, tworząc zupełnie nowe kolory. Formuła tego typu kredek opiera się na wosku pszczelim, który jest bezpieczny dla maluchów.

Kredki dla czterolatka

Kolejny rodzaj kredek może być wprowadzany do użycia już u trzylatków. Docenią go również nieco starsze dzieci, ponieważ kredki stożkowe zapewniają świetną zabawę. Posiadają one charakterystyczną wydrążoną formę. Dzięki temu kredki mogą pełnić również funkcję klocków. Większość modeli jest przystosowana do rysowania całą swoją powierzchnią. Kolejnym krokiem na artystycznej drodze malucha są trójkątne kredki ołówkowe. Są one wygodne w użyciu, a przy tym sprzyjają nauce chwytu szczypcowego, odpowiedzialnego za trzymanie niewielkich przedmiotów. Zdolność ta w znacznym stopniu przyspiesza naukę pisania.

Kredki dla pięciolatka

Pięciolatek posiada już całkiem niezłą koordynację ruchową, dlatego z powodzeniem może używać kredek, którymi rysuje także wielu dorosłych. Polecane są zwłaszcza kredki świecowe. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że świetnie sprawdzają się zarówno w klasycznej formie, jak i pod postacią delikatnych obierków. Przy ostrzeniu kredek świecowych powstaje specyficzny pył, przy pomocy którego można tworzyć jedyne w swoim rodzaju rozcierane obrazy. To podwójna frajda dla malucha poznającego artystyczny świat. Pięciolatek poradzi sobie również z klasycznymi kredkami ołówkowymi, które idealnie nadają się zarówno do tworzenia konturów, jak i do kolorowania. W naszym sklepie papierniczym online znajdziesz bogaty wybór rozmaitych kredek oraz akcesoriów do rysowania. Powodzeniem cieszą się zwłaszcza komplety, dzięki którym dziecko otrzymuje szeroką paletę barw. Wśród ponadczasowych bestsellerów można wymienić np. kredki Bambino, które służą już kilku pokoleniom Polaków.