Najważniejsze parametry wentylatorów biurowych

Właściwa wentylacja pomieszczeń biurowych jest niezwykle istotna. Przede wszystkim zapewnia komfort osobom przebywającym w biurze, a dodatkowo wpływa na stan techniczny samego budynku (minimalizowanie skutków nadmiernej wilgoci) oraz wszystkich znajdujących się w nim mebli i urządzeń.

wentylacja pomieszczeń biurowych

Swobodny przepływ powietrza ma duży wpływ na ogólny klimat w pomieszczeniach, co przekłada się bezpośrednio na samopoczucie i zdrowie pracowników. Zaopatrzenie biura w dobrej jakości wentylatory w dużej mierze może determinować sprawne funkcjonowanie całej firmy.

Jak dobrać odpowiedni wentylator biurowy?

Najważniejsza okazuje się wydajność wentylatora, która opisywana jest w metrach sześciennych. Określa dokładną ilość powietrza, jaka przepływa przez urządzenie w ciągu godziny. Optymalna wydajność wentylatora w biurze powinna być 3 razy większa od kubatury pomieszczenia.

Kolejnym parametrem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę, jest głośność pracy. Zbyt głośny wentylator, szczególnie w małych pomieszczeniach, może rozpraszać pracowników. Przed dokonaniem zakupu należy więc pozyskać informację na temat poziomu szumu emitowanego przez urządzenie, który określany jest w decybelach. Nowoczesne wentylatory cechują się poziomem emitowanego hałasu nieprzekraczającym 20dB.

Kolejną kwestią jest rodzaj oraz wielkość wentylatora. Jeśli wybieramy wentylator montowany do kanału wentylacyjnego w ścianie, wielkość urządzenia zależy od średnicy wylotu kanału. Znacznie częściej stosowane są wentylatory przenośne, najczęściej wykorzystywane w pomieszczeniach pozbawionych klimatyzacji. Zwykle w biurach najskuteczniejsze są wentylatory podłogowe. W mniejszych biurach sprawdzą się znacznie mniejsze wentylatory stołowe, które mogą być obsługiwane przez poszczególnych pracowników zgodnie z ich potrzebami. Bez względu na rodzaj urządzenia, warto wyposażyć biuro w wentylatory, które sprawnie i skutecznie będą zapewniać świeże powietrze w pomieszczeniach przeznaczonych do codziennej pracy.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.