Ponadczasowe artykuły papiernicze Faber-Castell

Kategoria: ołówki

Doskonała jakość, wielowiekowa tradycja i troska o środowisko naturalne – to zaledwie kilka spośród dziesiątek określeń, które kojarzą się z marką Faber-Castell.

Początki rodzinnego imperium

Marka Faber-Castell jest jedną z najstarszych wciąż funkcjonujących firm przemysłowych na świecie. Marka została założona w niemieckim Stein w 1761 roku. Już od ośmiu pokoleń firmą kierują kolejni przedstawiciele tej samej rodziny. Wszystko rozpoczęło się od Kaspara Fabera, który założył firmę. Mężczyzna był doświadczonym stolarzem, a swoje umiejętności postanowił wykorzystać do tworzenia innowacyjnych drewnianych ołówków. W historii marki ważne miejsce zajął również Lothar von Faber, należący do czwartego pokolenia rodziny. Baron stworzył charakterystyczny sześciokątny ołówek, a przy tym jako pierwszy przedsiębiorca zarządził sygnowanie artykułów piśmienniczych nazwą marki. Zabieg ten przyczynił się do znacznego zwiększenia popularności produktów. W 1898 r. wnuczka Lothara wyszła za hrabiego Aleksandra Castell-Rudenhausena. Mariaż stał się początkiem nowego rodu hrabiowskiego i od tego czasu rozszerzeniu uległa również nazwa firmy.

Tradycja i ekologia

Bez wątpienia większość artystów słyszało kiedyś o marce Faber-Castell. Obecnie jest ona uznawana za światowego lidera w produkcji drewnianych ołówków. Ponadto w ofercie firmy znajdują się m.in. eleganckie akcesoria piśmiennicze, kredki czy markery. Marka posiada tradycje rodzinne, aktualnie piecze nad przedsiębiorstwem sprawuje reprezentant ósmego pokolenia. Hrabia Anton Wolfgang von Faber-Castell obrał dwa priorytetowe cele, jakimi są skupienie się na międzynarodowej działalności oraz zwrócenie szczególnej uwagi na kwestię ekologii. Oba zadania są realizowane z dużym powodzeniem. Artykuły firmy są produkowane w 17 zakładach produkcyjnych, a dystrybucja obejmuje ponad 120 państw. W 2000 roku przedstawiciele spółki podpisali Kartę Społeczną, której najważniejszym założeniem jest zapewnienie godnych warunków pracy wszystkim zatrudnionym osobom. Ponadto 100% drewna, z którego powstają następnie kredki i ołówki, pochodzi z ekologicznych zasobów leśnych. W tym aż 95% surowców posiada certyfikat FSC. Firma stworzyła specjalne plantacje na terenie Brazylii i Kolumbii. Dodatkową zaletą tych miejsc jest korzystny wpływ na ochronę tamtejszych ekosystemów.

Produkty Faber-Castell

W naszym sklepie papierniczym online znajdziesz bogaty wybór akcesoriów Faber-Castell. To produkty, które spełniają wymagania zawodowych artystów, ale równie dobrze nadają się do nauki dla osób, które zaczynają swoją przygodę z rysowaniem czy kaligrafią. Z pewnością warto zwrócić uwagę na zestawy Faber-Castell. Popularnością cieszy się m.in. zestaw ołówków akwarelowych Faber-Castell. Sześciokątne akwarelowe ołówki grafitowe nadają się do pisania, szkicowania, rysowania oraz do techniki akwarelowej. Przy pomocy namoczonego pędzelka uzyskuje się efekt niemal identyczny do klasycznych akwareli. Powierzchnia ołówków została pokryta, bezpiecznym dla zdrowia i środowiska, lakierem na bazie wody. Przy produkcji grafitu wykorzystano specjalną technologię klejenia (SV), która w znacznym stopniu zmniejsza jego łamliwość. Ponadto znajdziesz też wiele kompletów kredek czy zakreślaczy. Wszystkie produkty łączy wysoka jakość. Po jeszcze więcej inspiracji zapraszamy do naszego internetowego sklepu papierniczego.