Organizacja dokumentów w biurze

archiwizacja dokumentów

Każda firma generuje spore ilości dokumentów. Umowy, oferty czy rachunki – segregacja dokumentów na dane kategorie z pewnością ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków. Kiedy wszystkie papiery mają przypisane sobie miejsce, znacznie łatwiej jest nie tylko utrzymać porządek, ale przede wszystkim pracować. Jaki jest przepis na organizację dokumentów w biurze? Z pewnością pomocne okażą się pojemniki na dokumenty np. kuwetki, półki czy segregatory.

Praktyczne kuwetki na dokumenty

Jednymi z najbardziej charakterystycznych akcesoriów biurowych są kuwetki na dokumenty, określane również szufladkami na biurko. Popularność zawdzięczają połączeniu funkcjonalności z korzystną ceną. Kuwetki mogą być przechowywane bezpośrednio na sobie, dzięki czemu pozwalają na zaoszczędzenie miejsca. Klasyczne kuwetki posiadają transparentną albo dymioną barwę, ale w naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór przeróżnych kolorów. Delikatny róż, a może słoneczna żółć albo zdecydowana czerń? Już tak drobne akcesoria potrafią nadać wnętrzu upragnionego stylu. Większość modeli jest tworzona z plastiku i polipropylenu, ale producenci coraz częściej sięgają także po inne materiały. Przykładem może być metalowa półka na dokumenty Eagle. Model różni się od tradycyjnej kuwetki nie tylko materiałem wykonania, ale i trzema poziomami. Na połączenie plastiku ABS z cynkowym stelażem zdecydowała się firma Leitz. Ponadto stylowa półka na dokumenty jest urozmaicona wbudowanym miejscem na długopis.

Funkcjonalne segregatory

Innym popularnym sposobem przechowywania dokumentów jest umieszczenie ich w segregatorze. Pewnie trudno byłoby znaleźć biuro pozbawione segregatorów. Akcesoria nadają się zarówno do przechowywania archiwalnych, jak i aktualnych dokumentów. By uzyskać jeszcze lepszy porządek, możesz dodatkowo zdecydować się na zakup przekładek do segregatora. Dzięki separatorom bez trudu znajdziesz poszukiwaną umowę czy rachunek. Bywa też, że segregatory pełnią bardzo ważną funkcję estetyczną. W chwili, gdy cały regał wypełniony jest segregatorami, to właśnie one nadają pomieszczeniu wyrazu. W takich przypadkach należy zwrócić szczególną uwagę na trwałość materiału, a także na sam kolor produktu. Wybranie czarnych opraw może dodać wnętrzu elegancji, ale jednocześnie je przytłoczyć. Z kolei żółte segregatory nadadzą przestrzeni nieco optymizmu.