Pióra i długopisy Zenith – niezawodne polskie akcesoria

Ich charakterystyczny wygląd oraz niezawodność znana jest wielu Polakom. Zapraszamy na poznanie historii kultowych długopisów Zenith, które już od 70 lat towarzyszą kolejnym pokoleniom.

Akcesoria piśmiennicze Zenith

Historia długopisów Zenith sięga 1951 roku, kiedy to w ówczesnych Częstochowskich Zakładach Materiałów Budowlanych powstały pierwsze produkty marki. Pomysłodawcą innowacyjnego projektu był Józef Koszkul, który obecnie jest dobrze znany studentom Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej, gdzie pełni funkcje dziekana i prorektora. W latach 60. był on jednak na początku swojej drogi zawodowej i niektórzy z powątpiewaniem przyglądali się pomysłom młodego inżyniera. Choć współcześnie trudno jest nawet wyobrazić sobie codzienność pozbawioną długopisów, to jeszcze kilkadziesiąt lat temu uchodziły one za nowinkę technologiczną, a ich produkcja była uważana za ryzykowną. Szybko okazało się, że inicjatywa młodego inżyniera spotkała się z pozytywnym odbiorem, a Polacy pokochali długopisy Zenith.

Kultowy długopis Zenith

Kultowe długopisy Zenith 7 bardzo szybko stały się bestsellerem, a ich popularność trwa do dziś. Nieprzypadkowo przypominają one swoją konstrukcją amerykańskie długopisy Parker, bowiem to one były dla projektantów najważniejszą inspiracją. Prace nad polskim odpowiednikiem długopisu rozpoczęły się w 1969 roku, a pierwsze egzemplarze trafiły do produkcji w 1971 roku. Kolejne cztery lata trzeba było czekać na zyskanie oficjalnego patentu. Model Zenith 7 od początku był dedykowany dla biznesmanów, pracowników biurowych oraz przedsiębiorców, którzy potrzebują niezawodnego, a zarazem eleganckiego długopisu. Połączenie niklowanego i chromowanego mosiądzu zapewniało efektowny połysk, a metalowy klips i okuwka dodawały ostatecznego sznytu. Długopisy Zenith 7 były sprzedawane w specjalnych pudełeczkach, dzięki czemu już sam proces wyciągania długopisu nabierał wyjątkowego charakteru. Wśród kultowych projektów należy wymienić także model Omega, który jest dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej oraz w różnych rozmiarach.

Długopis Zenith – jakość i styl

W naszej ofercie nie mogło zabraknąć szerokiego wyboru produktów Zenith. Polska marka od lat cieszy się niezwykłym uznaniem klientów. Swoją popularność zawdzięcza zarówno designowi, jak i wysokiej jakości projektów. Jeżeli już dobrze znasz akcesoria firmy, polecamy Ci zwłaszcza zestawy. Jednym z najchętniej wybieranych kompletów jest box Omega Nice, w skład którego wchodzi pióro wieczne Omega ze złoconym wykończeniem w aż pięciu wersjach kolorystycznych. Dzięki temu możesz zamiennie stosować czarny, granatowy, bordowy, różowy i zielony kolor. Pióro posiada satynowany korpus oraz stalówkę zakończoną irydowaną kulką, która zapewnia wysoki komfort użytkowania. Jeżeli natomiast na razie chcesz postawić na pojedynczy produkt, Twojej uwadze polecamy kultowy długopis Zenith 7. To model, który cieszy się nienaganną opinią od wielu lat i z pewnością sprosta pokładanym w nim oczekiwaniom.