Akcesoria komputerowe – Ergonomiczne podpórki pod plecy

akcesoria-komputerowe-podpórka pod plecy na krzesło

Ergonomia w biurze – akcesoria komputerowe, które zmieniają naszą pracę w wygodniejszą.

Wielogodzinna praca przy biurku każdego dnia może być bardzo męcząca, a nawet powodować poważne wady postawy. Sprzyja temu m.in. źle dobrane krzesło i długotrwałe przebywanie w jednej pozycji. W konsekwencji mogą pojawić się problemy z kręgosłupem i ból pleców. Osoby odpowiedzialne za wyposażenie biurowe firm powinny zabiegać o to, by skutecznie przeciwdziałać takim sytuacjom w przypadku pracowników zatrudnionych w danym przedsiębiorstwie. Jednym ze skutecznych i bardzo pomocnych akcesoriów komputerowych dla pracowników biurowych są specjalne podpórki.

Podpórki — dla zdrowia i komfortu siedzenia

Podpórki dostępne są w różnych wersjach, np. przeznaczone do stosowania na wysokości lędźwi oraz podpierające również górną część pleców. Różne modele podpórek różnią się od siebie wyglądem, konstrukcją oraz materiałem, z którego zostały wykonane. Wszystkie jednak spełniają jedną, główną funkcję: mają odciążać odcinek lędźwiowy przez modelowanie ustawienia pleców.

Niskie podpórki wypełniają przestrzeń między oparciem krzesła lub fotela a dolnym odcinkiem pleców. Ich zastosowanie zmniejsza napięcie mięśni, a więc zwiększa komfort pracy. Standardowe podpórki tego rodzaju wykonane są z elastycznej pianki, które zapewnia lędźwiom odpowiednie wsparcie.

Podpórki wysokie montujemy na całym oparciu krzesła lub fotela i profilujemy na wysokości odcinka lędźwiowego pleców. Większość z nich wykonana jest ze specjalnej siateczki przepuszczającej powietrza, co zapobiega poceniu. Jednocześnie doskonale dostosowuje się do profilu pleców i odciąża kręgosłup.

Podpórki ergonomiczne można znaleźć w większości renomowanych sklepów oferujących wyposażenie do biura, a także w sklepach ortopedycznych. Przy zakupie podpórki należy zwrócić uwagę, czy podpórka posiada wygodne i łatwe w użyciu mocowania, np. gumowe pasy lub rzepy, umożliwiające szybki montaż. Kolejna ważna kwestia to pokrowiec, który będzie można bez problemu zdjąć i wyprać. Akcesoria komputerowe takie jak podpórka powinny być również odpowiednio dopasowane do krzesła lub fotela.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.