Pomysły na wykorzystanie tablicy korkowej

Tablica korkowa jest dodatkiem, który od wielu lat pozostaje w modzie. Duża w tym zasługa niezwykłej uniwersalności przedmiotu. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, jak wykorzystać tablicę korkową.

Planer – wiecznie zapominasz o ważnych spotkaniach i nawet zanotowanie terminów w notesie na niewiele się zdaje? W takim przypadku tablica korkowa stanie się Twoim sprzymierzeńcem. Już samo codzienne zerkanie na karteczki z informacjami sprawi, że znacznie łatwiej będzie Ci pamiętać o wielu sprawach. Tablica korkowa może pełnić rolę tradycyjnego planera, w którym dostępna przestrzeń jest podzielona na konkretne dni czy tygodniowe. Jednak jeżeli wolisz artystyczny nieład, równie dobrze sprawdzą się luźne karteczki i zapiski.

Mapa myśli – tworzenie kreatywnych map myśli polecane jest już na etapie edukacji wczesnoszkolnej. Początkowo tablicę korkową zdobią zwłaszcza rysunki, które z czasem są zastępowane przez krótkie notatki albo hasła. Mapa myśli jest przydatna nie tylko dla uczniów, ale również dla ludzi dorosłych. Tego typu rozwiązania są wykorzystywane w różnego rodzaju biurach, a na tablicy znajdują się wówczas zarówno zapiski, jak i przedstawienia graficzne.

Domowa tablica ogłoszeń – reszta domowników wiecznie zapomina o wyniesieniu śmieci? A może potrzebujesz miejsca do zapisywania listy zakupów? Tablica korkowa znakomicie sprawdza się w roli domowej tablicy ogłoszeń. To miejsce, w którym może wisieć grafik sprzątania, a także spis najważniejszych zajęć w tygodniu.

Miejsce na pamiątki i zdjęcia – tablica korkowa może stać się miejscem wspomnień. To idealna przestrzeń do przywieszenia zdjęć, pocztówek i drobnych pamiątek. Niektórzy decydują się również na stworzenie jedynej w swoim rodzaju tablicy inspiracji.

To zaledwie kilka spośród wielu zastosowań tablicy korkowej. Bez wątpienia jest to przedmiot, który nie traci na swojej aktualności mimo upływu lat. Tablica jest doskonałym wyborem zarówno do domu, jak i do biura, a ponadto świetnie służy ludziom w różnym wieku. W naszym sklepie papierniczym online znajdziesz bogatą ofertę tablic korkowych. Dostępne są egzemplarze o metalowych oraz drewnianych ramach, a do tego z łatwością znajdziesz zarówno niewielkie, jak i duże egzemplarze.