Poznaj wyjątkowe przybory piśmiennicze Waterman

Zdarzają się pióra i długopisy, które nie tylko doskonale pełnią swoją podstawową rolę, ale przy tym stają się nieodłącznym atrybutem człowieka. Przybory piśmiennicze Waterman są tworzone przez najlepszych specjalistów, którzy doskonale wiedzą, jak scalić w jedno doskonałe materiały, najwyższą jakość oraz niebanalny wygląd.

Pióra i długopisy Waterman

Wszystko rozpoczęło się w 1883 roku, kiedy to Lewis Edson Waterman założył niewielką manufakturę w Nowym Jorku. Rok później mężczyzna otrzymał patent na swoje własne wieczne pióro, które zyskało nazwę the Regular. Kolejne lata przyniosły niezwykły rozkwit firmy. Była to zasługa połączenia znakomitych produktów wraz z przemyślanym marketingiem. Z czasem roczna produkcja piór wzrosła z 500 na 227000 sztuk. Początkowo akcesoria były sprzedawane na rynku amerykańskim, ale wraz z XX wiekiem zaczęły coraz śmielej wkraczać także na rynek europejski. Firma nie tylko zwiększała swoją sprzedaż, ale także zaskakiwała coraz śmielszymi rozwiązaniami. Przebojem stał się m.in. Safety Pen, a więc model posiadający specjalne zabezpieczenie przed wyciekaniem tuszu. Wkrótce wprowadzono również lever and sack, czyli oryginalny system umożliwiający automatyczne napełnianie pióra. W ciągu swojej drogi firma korzystała m.in. ze szklanych oraz plastikowych wkładów. Obecnie marka stanowi część koncernu Sanford, a produkcja artykułów piśmienniczych odbywa się na terenie Francji.

Eleganckie pióra na prezent

Klasa, szyk i znakomita jakość są jednymi z cech, które do dzisiaj charakteryzują wyroby firmy Waterman. Współcześnie znajdziesz bogaty wybór zarówno piór, jak i długopisów. Produkty dostępne są w wielu rozmaitych wariantach, dzięki czemu możesz mieć pewność, że uda Ci się kupić wymarzony model. Warto też wspomnieć o tym, że artykuły Waterman zachwycają nie tylko designem, ale i łatwością pisania. Pióra są lekkie, a przy tym ich kształt został specjalnie wyprofilowany tak, aby pasował do dłoni. Sprawia to, że nawet przy długim pisaniu nie czujesz zmęczenia i jesteś w stanie zachować ładny charakter pisma. Raz zakupiony model służy przez lata. To doskonały prezent dla bliskiej osoby. Wśród hitowych produktów można wymienić np. długopis Allure. Projekt jest dostępny m.in. w czarnej oraz złotej wersji kolorystycznej. To klasyka w czystej postaci. Inną propozycją jest długopis Expert Deluxe. Model należy do edycji specjalnej, która wyróżnia się m.in. powłoką wykonaną techniką PVD. Niezależnie od tego, na który produkt się zdecydujesz, możesz być pewien, że spełni on wszystkie Twoje oczekiwania.