Jak prawidłowo czyścić komputer?

sprezone powietrze

Warto dbać o czystość biurowego komputera, ponieważ wpływa to nie tylko na jego wygląd zewnętrzny, ale przede wszystkim sprawne działanie. Komputer powinien być oczyszczony nie tylko z zewnątrz, ale i od wewnątrz. Firma M&M Partners oferująca wyposażenie dla biura zapewnia również wiele przydatnych akcesoriów do skutecznego czyszczenia sprzętu komputerowego. Dowiedz się, z czego skorzystać i jak prawidłowo dbać o czystość komputera.

Jak właściwie czyścić komputer?

Najpierw należy wyłączyć komputer i odłączyć go od prądu. Następnie należy dotknąć dłońmi jakiegoś metalowego przedmiotu (np. kaloryfera), aby się uziemić. Potem można otworzyć obudowę. Nie powinno być to trudne, szczególnie że większość obudów zamykana jest na specjalne zatrzaski lub śrubki. Najczęściej po otwarciu wnętrza komputera znajdujemy tak mnóstwo skłębionego kurzu, a niekiedy również włosów i innych niewielkich drobinek i zanieczyszczeń. Niestety wiatraki w komputerach mają to do siebie, że wciągają również liczne nieczystości w trakcie swojej pracy. Absolutnie nie należy jednak wówczas przecierać wnętrza komputera zwykłą szmatką do kurzu. Należy czyścić je wyłącznie sprężonym powietrzem, które bez problemu kupimy w sklepie z akcesoriami biurowymi czy elektroniką. Miejsca, które należy przedmuchać sprężonym powietrzem to:

  • środek zasilacza i wentylator
  • wentylator przy procesorze i inne wentylatory, jeśli takie są
  • chłodzenie karty graficznej (jeśli istnieje osobny układ)
  • przestrzeń przy dysku twardym
  • przestrzeń wokół płyty głównej

Pamiętać należy, że brud może osadzać się również na stykach różnych przewodów, warto więc wypiąć wszystkie kable, obejrzeć ich gniazda, przeczyścić je, po czym podłączyć ponownie.

W profesjonalnych sklepach oferujących kompleksowe wyposażenie do biur znajdziemy bardzo wiele różnorodnych akcesoriów, które pozwolą nam skutecznie dbać o sprzęt komputerowy i regularnie go czyścić. W wielu przypadkach w ten sposób właśnie można skutecznie przeciwdziałać ewentualnych awariom, które mogą przytrafić się komputerom, szczególnie jeśli urządzenia wykorzystywane w codziennej pracy mają już kilka lat.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.