Prezentacja biurowa – jakie akcesoria są do niej potrzebne?

Elementem Twojej pracy jest przeprowadzanie prezentacji? A może cały zespół spotyka się razem na wspólnej burzy mózgów? W dzisiejszym artykule przypomnimy, jakie akcesoria biurowe są niezbędne na tego typu spotkaniach.

Tablica czy flipchart? Na czym pisać?

W zależności od biura oraz od preferencji pracowników niezawodna może okazać się tradycyjna tablica korkowa, ale też przenośny flipchart czy tablica magnetyczna. Zarówno prezentacje, jak i burze mózgów wymagają zapisywania pewnych faktów. Poniżej przedstawiamy propozycje kilku sprzętów, które mogą ułatwić cały proces.

Tablica korkowato prawdziwy klasyk, który przyda się w każdym biurze. Tablica korkowa doskonale nadaje się do przyczepiania do niej karteczek z notatkami i inspiracjami. W naszym sklepie chętnie wybierana jest m.in. tablica korkowa Classic Memoboards.

Tablica magnetycznatablica magnetyczna suchościeralna jest przystosowana zarówno do tworzenia na niej treści oraz ilustracji, jak i do przyczepiania do niej kartek przy pomocy magnesów. Przy zakupie tablicy warto pamiętać o dokupieniu zestawu przystosowanych do niej markerów oraz gąbek. W naszym sklepie papierniczym znajdziesz m.in. mobilną porcelanową tablicę suchościeralną Nobo Prestige.

Flipchartrodzaj lekkiej tablicy przeznaczonej m.in. do prezentacji. Flipchart przeważnie jest łatwy w przenoszeniu, a do tego posiada regulację wysokości. Flipchart występuje w wersji klasycznej i magnetycznej. Pierwszy wariant jest wyposażony w wymienne arkusze papieru. Flipchart magnetyczny jest przystosowany do pisania na nim specjalnymi markerami. W obu przypadkach należy się wyposażyć w dodatkowe akcesoria, a więc papier i standardowe markery albo zestaw do powierzchni suchościeralnych (markery, gąbka). W naszej ofercie powodzeniem cieszy się m.in. flipchart magnetyczny ze stali lakierowanej Nobo Classic.

Akcesoria do pisania

Wiemy już, czego potrzebuje osoba prowadząca prezentację. Należy jednak również zadbać o potrzeby pozostałych pracowników. Jakie akcesoria przydadzą się podczas zapisywania notatek?

Długopisy – to jedne z tych akcesoriów, które bardzo łatwo się gubią. Właśnie dlatego najlepiej wyposażyć się w zestaw długopisów np. komplet cienkopisów Rystor.

Notatniki – nieustannie zapominasz, gdzie zapisałeś ważną informację? Najprostszym rozwiązaniem jest zakup notatnika, który będzie przeznaczony wyłącznie do pracy. Polecany jest m.in. notatnik Leitz Complete.

Podkładki do pisania – jeżeli zamiast notatników decydujesz się na papier, przydatne okażą się podkładki do pisania. Zwiększą one komfort wykonywania notatek, a ponadto uchronią stół przed ewentualnymi zarysowaniami. Dobrze sprawdzi się np. podkładka z klipsem Clipboard Biurfol.

Wszystkie opisane dzisiaj akcesoria i sprzęty znajdziesz w naszym sklepie papierniczym online.