Rodzaje kalkulatorów – jaki wybrać?

Kalkulator jest jednym z najczęściej wykorzystywanych urządzeń biurowych. Nawet jeżeli czujesz się mocny w obliczeniach, stres i presja czasu mogą wpłynąć na Twoją precyzję. Kalkulator jest wykorzystywany w rozmaitych dziedzinach życia, zaczynając od szkoły i studiów, a kończąc na pracy naukowej albo pracy w handlu czy bankowości. Pozostaje więc znaleźć odpowiedź na pytanie, jaki kalkulator sprawdzi się najlepiej?

Kalkulatory biurowe

Kalkulator biurowy stanowi część podstawowego wyposażenia każdego zakładu pracy. Kalkulator biurowy przeważnie posiada prostą budowę. Urządzenie pozwala na przeprowadzanie kluczowych obliczeń matematycznych m.in. dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia i pierwiastkowania. Dodatkowo kalkulator biurowy przeznaczony do pracy w handlu może być przystosowany do obliczania marży czy przeliczania walut. Kalkulatory biurowe są łatwe w obsłudze. Najczęściej modele charakteryzują się dużym i dobrze czytelnym wyświetlaczem oraz sporą klawiaturą. Większość kalkulatorów biurowych jest zasilana przy pomocy baterii. Do kategorii kalkulatorów biurowych bywają czasem zaliczane także kalkulatory kieszonkowe, które od swojego pierwowzoru różnią się jedynie gabarytami.

Kalkulatory naukowe

Kalkulatory naukowe są dedykowane studentom, pracownikom naukowym oraz uczniom klas o profilu matematycznym. Przeważnie kalkulatory naukowe posiadają pamięć ciągów obliczeń. Oznacza to, że nowe działania nie powodują utraty starszych obliczeń. Kalkulatory naukowe są wyposażone w największą ilość funkcji, których liczba może sięgać nawet 500. Przy pomocy kalkulatora naukowego obliczysz układy równań, funkcje trygonometryczne, całki czy logarytmy. Urządzenia przeważnie charakteryzują się niewielkimi gabarytami. Jest to najbardziej zaawansowany, a zarazem najdroższy typ kalkulatorów.

Kalkulatory szkolne

Kalkulatory szkolne swoją budową oraz możliwościami bardzo przypominają kalkulatory biurowe. Są przystosowane do najprostszych obliczeń m.in. dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia i pierwiastkowania. Kalkulatory szkolne często wyróżniają się wyrazistą kolorystyką oraz oryginalną szatą graficzną. Dzięki temu wielu uczniów znacznie chętniej sięga po urządzenie.

Kalkulatory z drukarką

Kalkulator z drukarką posiada opcję drukowania przeprowadzonych obliczeń. Urządzenie najczęściej jest wykorzystywane w działach finansowych i księgowych. Kalkulator z drukarką jest przystosowany do prostych obliczeń matematycznych, ale przy tym może też obliczać marżę, podatki, a także przeliczać waluty. Jeżeli prowadzisz własną firmę, kalkulator z drukarką może okazać się bardzo przydatnym zakupem.

Jaki kalkulator wybrać?

W naszym sklepie papierniczym online znajdziesz bogaty wybór rozmaitych kalkulatorów. Możesz przebierać zarówno w rodzajach, sposobach zasilania, jak i wymiarach produktu. Na jakie kalkulatory decydują się nasi Klienci? Chętnie wybieranym kalkulatorem kieszonkowym jest model Citizen LC310NR. Model posiada praktyczny 8-cyfrowy wyświetlacz oraz funkcję pierwiastka kwadratowego i funkcję obliczania procentów. Produkt jest zasilany baterią. Wśród kalkulatorów biurowych powodzeniem cieszą się produkty Donau Tech m.in. wariant K-DT4161-01. To model o 16-cyfrowym wyświetlaczu. Kalkulator poza podstawowymi działaniami radzi sobie także z obliczaniem marży i konwersją walut. Produkt posiada zasilanie bateryjno-solarne. Solidny kalkulator naukowy znajdziesz m.in. w ofercie marki Casio. Model FX-911ESPLUS-2-B posiada aż 417 funkcji w tym np. różniczki, macierze i pochodne. Także ten kalkulator ma zasilanie bateryjno-solarne. Wśród kalkulatorów z drukarką warto zwrócić uwagę na 12-pozycyjny kalkulator Vector LP-203TS. Produkt jest przystosowany m.in. do obliczeń podatkowych oraz handlowych. Model jest zasilany sieciowo. Po jeszcze więcej praktycznych urządzeń zapraszamy do naszego sklepu.