Termobindownica – co to?

Z pewnością każdy student albo pracownik biura musiał przynajmniej raz w życiu zanieść do bindowania stos dokumentów lub notatek. Trwała oprawa kartek jest niezwykle przydatnym procesem. Jednak czym właściwie jest termobindownica i w jakich branżach się przydaje?

Czym jest termobindownica?

Termobindownica jest urządzeniem elektronicznym służącym do trwałej oprawy dokumentów. Wystarczy już 30 sekund, by uzyskać połączoną dokumentację o kształcie książki. To niezwykle praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza gdy zależy Ci na czasie albo kiedy potrzebujesz wielu sztuk katalogów czy umów. Zbindowane dokumenty posiadają niezwykle estetyczny wygląd i odznaczają się przy tym dużą trwałością. Bindownica jest niezbędnym urządzeniem m.in. w różnego rodzaju biurach oraz archiwach. Jest też stałym elementem punktów ksero. Urządzenia są proste w obsłudze, a samo bindowanie zajmuje niewiele czasu. Oprócz termobindownicy do stworzenia eleganckich skoroszytów potrzebne będą również termookładki. Do wyboru otrzymujesz akcesoria o różnych wymiarach oraz grubościach. Ponadto możesz decydować pomiędzy miękkością oraz kolorem oprawy. Dzięki temu otrzymany skoroszyt będzie spełniał Twoje wszystkie wymagania.

Bestsellerowe termobindownice

W naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór termobindownic. Niektóre modele są przystosowane zwłaszcza do małych biur, z kolei inne sprawdzą się nawet w ruchliwych punktach ksero. Jednym z najchętniej kupowanych urządzeń jest bindownica termiczna GBC ThermaBind T400. Model jest dedykowany zwłaszcza do średnich i dużych biur. Urządzenie posiada prosty system wybierania, dzięki któremu z łatwością ustawisz odpowiednią temperaturę oraz czas bindowania. Ponadto bindownica posiada specjalny wbudowany pojemnik, który jest przeznaczony do chłodzenia dokumentów. Produkt może bindować równocześnie max. 400 kartek. Ten sam próg ma termobindownica T-80 Argo. Urządzenie jest wyposażone m.in. w dźwiękowy i wizualny sygnalizator rozpoczęcia i zakończenia pracy oraz wibrację stabilizującą sklejanie arkuszy. Wśród dodatkowych zalet można wymienić automatyczny wentylator, półkę do schładzania oprawionych dokumentów oraz wskaźnik dopasowania grubości okładek.