Właściwości i zastosowanie niszczarki biurowej

Niszczarka jest urządzeniem stosowanym do cięcia papieru, a także dowodów osobistych, płyt CD i DVD. Ich celem jest rozdrobnienie dokumentów na bardzo małe elementy, aby w przyszłości utrudnić odtworzenie treści znajdujących się na nośnikach. Dzięki niszczarce utylizacja dokumentów jest znacznie łatwiejsza.

właściwości niszczarek

Na profesjonalne wyposażenie biurowe firm składa się bardzo wiele urządzeń, które umożliwiają prawidłową pracę. Do niezbędnych sprzętów biurowych zaliczamy niszczarki. Zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych firmy i urzędy są zobligowane do niszczenia dokumentów, zawierających istotne dane, które znajdują się np. na fakturach, wyciągach bankowych czy umowach.

Specyfika profesjonalnych drukarek

Współczesne drukarki zupełnie nie przypominają już urządzeń sprzed kilku lat. Są szybkie, ciche i bardzo dokładnie niszczą wszelkie dokumenty. Obecnie znajdziemy na rynku różnorodne modele, które różnią się ceną, a także funkcjonalnością.

Wybierając niszczarkę do biura, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych cech urządzenia, do których zaliczamy m.in.:

  • wielkość kosza na ścinki
  • hałas wytwarzany przez drukarkę
  • ilość dokumentów, które jednorazowo można włożyć do niszczarki
  • długość pracy ciągłej
  • wytrzymałość i solidność konstrukcji niszczarki

To właśnie od tych cech w dużej mierze zależy sprawna praca niszczarki. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na noże tnące i moc silnika. Warto ocenić obudowę zespołów napędowych noży tnących w danym modelu. W niektórych przypadkach bardzo ważne jest również, aby niszczarka cechowała się wysokim poziomem bezpieczeństwa DIN. Poziom bezpieczeństwa DIN decyduje o stopniu tajności niszczonych dokumentów.

Warto kupować niszczarki od renomowanych producentów, którzy gwarantują wysokiej jakości urządzenia. Dzięki temu będą one służyć w biurze przez wiele lat bez zbędnych usterek, a w przypadku ewentualnych problemów, będziemy mieli zapewniony profesjonalny serwis.


Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.