Wybór kamery internetowej – na co zwracać uwagę?

Kamera internetowa

Coraz więcej osób w pracy zawodowej podczas komunikacji potrzebuje nie tylko słyszeć swojego rozmówcę, ale również widzieć. Smartfony, tablety i laptopy najczęściej wyposażone są we wbudowaną kamerę, która pozwala na przeprowadzanie wideokonferencji. Wiele osób podczas pracy korzysta jednak z komputerów stacjonarnych, które nie zapewniają takiej możliwości. Wówczas niezbędne jest zastosowanie dodatkowego urządzenia, czyli kamery internetowej. W przypadku bardzo wielu firm kamery do wideokonferencji stanowią jedno z najważniejszych elementów wyposażenia biura.

Na jakie parametry zwracać uwagę, kupując kamerę internetową?

  • Najważniejszym parametrem jest rozdzielczość kamery internetowej. W przypadku wideokonferencji zaleca się stosowanie kamer o rozdzielczości przynajmniej 640×480 pikseli. Jeśli jednak chcemy wykorzystywać kamerę również do innych zadań niż tylko rozmowy, warto zdecydować się na urządzenia oferujące dodatkowe funkcje, np. nagrywanie HD lub Full HD.
  • Aby zagwarantować sobie płynność obrazów podczas wideokonferencji, warto zwrócić uwagę również na ilość klatek na sekundę. Standardowa kamera internetowa powinna rejestrować filmy co najmniej 30 klatek na sekundę.
  • Bardzo ważna jest również regulacja ostrości, która może być ustawiana ręcznie (za pomocą specjalnego pierścienia), automatycznie (autofokus) oraz focus free (nie zapewniają regulacji ostrości, ale cechują się bardzo dużą głębią obrazu)
  • Warto wybrać taki model kamery internetowej, który umożliwia obracanie obiektywu zarówno w pionie, jak i poziomie. Dzięki tej funkcji można dostosowywać rejestrowany obraz adekwatnie do potrzeb.
  • Komfortowe użytkowanie kamery internetowej zależy również od specyfiki mocowania. Urządzenia mogą być mocowane przy pomocy specjalnego klipsa lub też za sprawą podstawki z regulacją wysokości do ustawiania na blacie.
  • Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje kamery, które mogą poszerzyć zakres jej zastosowania, czyli m.in. wbudowany mikrofon, face tracking, przycisk do robienia zdjęć czy tryb nocny do przeprowadzania rozmów w ciemnym pomieszczeniu.

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.