Zastosowania bibuły

Bibuła towarzyszyła większości z nas podczas dzieciństwa. Już sama wyprawa do sklepu papierniczego stanowiła początek przygody. Potem pozostawała jeszcze jedynie decyzja dotycząca koloru oraz najważniejsza część, czyli tworzenie ozdób. Bibułowe zabawki i wyklejanki potrafiły dostarczyć zajęcia nawet na kilka godzin. Rezultaty prac potem zdobiły choinkę albo wazony. Z czasem zapominamy o tym, jak wiele zastosowań może mieć bibuła. To produkt, który jest uwielbiany nie tylko przez dzieci, ale i przez dekoratorki wnętrz. Dzisiaj zdradzamy, jak szybko i łatwo wykorzystać bibułę w domowych warunkach.

Bibuła do pakowania

Też nie lubisz pakowania prezentów i nie możesz wyjść z podziwu, jak niektórym udaje się ta tajemna sztuka? Wcale nie musisz radzić sobie z papierem do pakowania, aby Twoje upominki zachwycały wyglądem. Wystarczy, że poznasz jeden prosty trik, który całkiem odmieni charakter wręczanych podarunków. Umieść prezent w torebce, a następnie całość przykryj lekko pogniecioną bibułą. Jest to najłatwiejszy sposób na świecie, który jest wykorzystywany nawet w niektórych sklepach. Bibuła sprawia, że pakunek prezentuje się niezwykle szykownie. Ponadto w naszym sklepie papierniczym znajdziesz bogaty wybór kolorów produktu, dzięki czemu uda Ci się dobrać odpowiedni wariant na każdą okazję. Bibuła może też zastąpić klasyczny papier do pakowania. Ze sposobu tego korzysta sporo pracowni jubilerskich. Z kolei niepotrzebną już bibułę możesz wykorzystać w formie wypełniacza do paczki. W ten sposób nic się marnuje, a ten sam przedmiot zyskuje kolejne zastosowanie.

Efektowne ozdoby z bibuły

Organizacja wszelkiego rodzaju przyjęć pochłania bardzo dużo pieniędzy. Już same koszty wynajmu sali i zakup odpowiedniej kreacji mogą przyprawić o prawdziwy zawrót głowy, a co dopiero, kiedy dodamy do tego dekoracje. Właśnie dlatego warto wykorzystać umiejętności manualne swoje albo swoich przyjaciół i zabrać się za samodzielną dekorację. Dzięki temu możesz zaoszczędzić od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych. Co można wyczarować z bibuły? Absolutną klasykę stanowią bibułowe kwiatki. Większość z nas tworzyło je na zajęciach plastyki, jednak nie musisz się martwić, że końcowy efekt będzie przypominał pracę przedszkolaka. Obecnie dostępnych jest wiele filmów instruktażowych, na których krok po kroku tłumaczony jest każdy ruch. Dzięki temu cały proces jest zrozumiały, a w konsekwencji powstają niesamowite dzieła sztuki. Co jeszcze można wykonać z bibuły? M.in. girlandy, kule, a nawet piniaty. Wystarczy jedynie, ze wybierzesz odpowiedni rodzaj dekoracji do charakteru imprezy.