Jakie powinny być fotele biurowe?

Fotel biurowy powinien gwarantować odpowiedni komfort pracy oraz prawidłowe podparcie dla wszystkich części ciała. To bardzo ważne, ponieważ w bardzo wielu biurach pracownicy spędzają nieprzerwanie średnio po osiem godzin dziennie. Na rynku znajdziemy bardzo wiele profesjonalnych firm, które zapewniają kompleksowe zaopatrzenie dla biura, oferując m.in. fotele biurowe.

Kategoria: Blog

fotel biurowy

Wybierając odpowiedni fotel biurowy, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego ergonomię. Kluczowe znaczenie ma dopasowanie fotela do wysokości biurka, a także indywidualnych potrzeb osoby, która będzie użytkować mebel.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając fotel biurowy?

W przypadku każdego fotela biurowego najważniejsza jest przede wszystkim jego ergonomia. Jest to jednak parametr bardzo złożony. Gdy planujemy zakup fotela biurowego, warto zwrócić uwagę na konkretne cechy, takie jak m.in.:

  • Wysokość fotela — fotel biurowy powinien umożliwiać regulację siedziska zgodnie z indywidualnymi potrzebami konkretnej osoby, która będzie na nim siedzieć. Zbyt niski lub zbyt wysoki fotel może niekorzystnie wpływać na komfort siedzenia, a nawet przyczyniać się do powstawania dolegliwości kręgosłupa;
  • Podłokietniki — podłokietniki w fotelach biurowych muszą wspierać ręce przez cały czas podczas pracy przy biurku. Ustawienie podłokietników powinno być możliwe zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkownika i adekwatnie do wykonywanej czynności.
  • Oparcie — powinno mieć kształt profilowany zgodnie z kształtem kręgosłupa. Najlepszym rozwiązaniem jest podparcie lędźwiowe, które jest ruchome, dzięki czemu można dostosować fotel do wzrostu użytkownika. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na fotele biurowe z odchylanym oparciem, które dodatkowo pozwala na odciążenie pleców podczas przerw od pracy.
  • Siedzisko — powinno być miękkie i niezbyt głębokie. Głębokość siedziska może być dostosowywane do konkretnych potrzeb użytkownika.