Kosz na śmieci do biura

Pracownicy biurowi spędzają w swoim miejscu pracy wiele godzin dziennie. Konsekwencją tego jest powstawanie odpadów, które wymagają utylizacji. W biurze najczęściej są to papiery, a także zużyte opakowania po napojach i produktach spożywczych. Obecnie coraz większą uwagę zwraca się na prawidłową segregację odpadów. Czy w obliczu tego należy zapewnić pracownikom osobne śmietniki, które powinny znaleźć się przy każdym biurku?

Jak poprawnie segregować odpady?

Segregowanie odpadów wymagane jest nie tylko w domu, ale również w miejscu pracy. Najłatwiejszym sposobem na zadbanie o właściwe wyrzucanie śmieci jest zapewnienie pojemników o wskazanych barwach. Ponadto niektórzy decydują się także na wprowadzenie worków utrzymanych w tej samej kolorystyce. W biurach kosze do segregacji najczęściej usytuowane są na korytarzach albo w pomieszczeniach socjalnych. Poniżej przedstawiamy krótkie przypomnienie, które pomoże Ci prawidłowo segregować odpady.

Niebieski pojemnik – papier, tektura, karton, gazety, zeszyty, ulotki. Nie należy tu wrzucać zużytych chusteczek i ręczników papierowych, a także pieluch i kartonów po napojach.

Żółty pojemnik – metale i tworzywa sztuczne, czyli m.in. plastikowe opakowania po napojach i produktach spożywczych, plastikowe elementy, puszki, zakrętki od słoików. Nie należy tu wrzucać opakowań z zawartością, opakowań po lekach oraz farbach.

Zielony pojemnik – szkło m.in. butelki i opakowania po kosmetykach. Nie należy tu wrzucać żarówek, ceramiki, szyb czy strzykawek.

Brązowy pojemnik – odpady BIO m.in. pozostałości warzyw i owoców. Nie należy tu wrzucać ziemi od kwiatów, odchodów zwierząt, kamieni.

Czarny pojemnik – odpady zmieszane, które nie pasują do innych pojemników np. zużyte ręczniki papierowe i chusteczki, pieluchy, odchody zwierząt, produkty higieniczne. Nie należy tu wrzucać odpadów medycznych i budowlanych.

W każdym biurze powinny znaleźć się wyżej wymienione pojemniki na odpady. Ponadto część przedsiębiorców decyduje się na zakup dodatkowych koszów na papier albo plastik. Ponadprogramowe kosze najczęściej umieszczane są bezpośrednio w pokojach biurowych, tak aby każdy pracownik miał do nich szybki dostęp.

Biurowy kosz na śmieci

W naszym sklepie papierniczym online znajdziesz bogatą ofertę m.in. metalowych oraz plastikowych koszów na śmieci. Ponadto dostępne są modele przystosowane zarówno do małych, jak i dużych zakładów pracy. Szeroką gamę produktów posiada w swoim asortymencie marka Alda. Do wyboru jest m.in. kosz na śmieci Alda Eko Station do segregacji. Produkt posiada trzy 60-litrowe pojemniki wykonane ze stali powlekanej organicznie. Wyraźna kolorystyka oraz oznaczenia ułatwiają segregację odpadów i zmniejszają prawdopodobieństwo pomyłki. Ponadto model jest wyposażony w antypoślizgową gumową podstawę oraz listwę mocującą worek na odpady. Inną propozycją od polskiego producenta jest kosz Alda Freedom Fresh. Również ten model powstał ze stali powlekanej organicznie. To niewielki 12-litrowy kosz, który świetnie sprawdzi się przy biurku. Model posiada praktyczną blokadę pionowej pokrywki. Jeszcze więcej funkcjonalnych koszów na śmieci znajdziesz w ofercie naszego sklepu papierniczego online.