Krzesło obrotowe – wady i zalety

Krzesło obrotowe – wady i zalety

Obecnie coraz większą uwagę zwraca się na utrzymanie wysokiego komfortu pracy. Jest to bardzo ważne m.in. dla pracowników biurowych, którzy jeszcze parę lat temu często byli skazani na siedzenie na niewygodnych i niedopasowanych miejscach. Źle dobrane krzesło nie tylko powoduje dyskomfort i utrudnia koncentrację, ale może także doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, jakie są najważniejsze wady i zalety krzeseł obrotowych. Czy są dobrym wyborem zarówno do biura, jak i do domu? Sprawdźmy razem!

Zalety krzeseł obrotowych

Są wygodne, łatwo je dopasować, a do tego świetnie wyglądają – krzesła obrotowe posiadają wiele zalet. Poniżej znajdziesz listę najważniejszych atutów tego typu mebli.

  • Możliwość regulacji – wiele krzeseł obrotowych posiada możliwość regulacji m.in. wysokości, nachylenia oparcia, a także pozycji podłokietników. Dzięki temu fotel może być dostosowany do osób o różnym wzroście.
  • Wysoki komfort – fotele obrotowe są znacznie wygodniejsze niż tradycyjne krzesła. Zagłówek umożliwia wsparcie głowy, natomiast podłokietniki odciążają mięśnie barków i ramion. Niektóre fotele są dodatkowo wyposażone w podparcie lędźwiowe, które ułatwia zachowanie prawidłowej postawy ciała. Ponadto ergonomiczny fotel pozwala na poprawne ułożenie kręgosłupa. Dodatkowo część krzeseł posiada opcję blokady oparcia.
  • Mobilność – kółka umożliwiają łatwe przestawienie krzesła bez konieczności jego dźwigania. Fotel najczęściej posiada pięciopromienną podstawę, która gwarantuje odpowiednią stabilność.
  • Nowoczesny design – obecnie na rynku znajdziesz bogaty wybór rozmaitych krzeseł obrotowych. Z łatwością kupisz zarówno tradycyjny, jak i modernistyczny fotel. Często producenci pozwalają na wybór tapicerki.
  • Wytrzymałość – firmowe fotele są wykonane z wysokiej klasy materiałów, które odznaczają się dużą wytrzymałością, a do tego są łatwe do utrzymania w czystości.

Wady krzeseł obrotowych

Choć w przypadku krzeseł obrotowych zalety zdają się przeważać nad wadami, to jednak przed dokonaniem ostatecznego zakupu warto zapoznać się z wszystkimi argumentami.

  • Gabaryty – fotel obrotowy zajmuje więcej miejsca niż klasyczne krzesło biurowe.
  • Cena – decydując się na zakup krzesła obrotowego, należy się liczyć z kosztem ok. kilkuset złotych.

Choć cena i gabaryty krzesła obrotowego uznawane są za minusy tego typu rozwiązania, to jednak wciąż zalety pozostają w zdecydowanej przewadze. Abyś był jak najbardziej zadowolony z zakupu, zastanów się, na jakich funkcjach w szczególności Ci zależy. Czy najważniejsza jest regulacja oparcia, a może obecność podłokietników. Wśród naszych bestsellerów znalazł się m.in. fotel biurowy OfficeP Tenerife. To ergonomiczny fotel wyposażony w mechanizm typu TILT. Zagłówek, podłokietniki oraz opcja blokady pozycji to zaledwie kilka spośród wielu zalet tego krzesła. To świetny wybór zarówno do biura, jak i do domu. Zapraszamy Cię do przejrzenia naszej oferty krzeseł obrotowych online.