Drukarka etykiet – jaką wybrać?

Drukarka etykiet – jaką wybrać?

Przeważnie etykiety kojarzą się głównie ze sprzedażą detaliczną. Na standardowej etykiecie znajduje się cena produktu, a czasem również jego gramatura oraz data przydatności do spożycia. Jednak etykiety odgrywają bardzo ważną rolę również w sprzedaży hurtowej. To właśnie dzięki specjalnym oznaczeniom wszyscy pracownicy są w stanie odpowiednio posegregować produkty, a następnie dostarczyć je do miejsc przeznaczenia. Drukarka etykiet jest więc niezbędnym narzędziem pracy sprzedawcy, ale i magazyniera oraz przedsiębiorcy.

Jak drukować etykiety?

Drukarka etykiet jest niepozornym urządzeniem, które w znaczący sposób wpływa na komfort pracy wielu osób. Dostępne są zarówno niewielkie mobilne drukarki, które wykorzystywane są m.in. w małych biurach, jak i wielofunkcyjne drukarki przystosowane do pracy w magazynach i dużych przedsiębiorstwach. Obecnie w większości dziedzin zauważalna jest znaczna rotacja produktów. Nieustannie na rynku pojawiają się nowe marki, które wymagają odpowiedniego oznakowania. Na co zwrócić uwagę przy wyborze drukarki do etykiet? Znaczenie ma mobilność urządzenia oraz wymiary etykiet, jakie może drukować. W szybkości pracy pomaga też ekran dotykowy oraz klawiatura QWERTY. Ponadto niektóre urządzenia są przystosowane nie tylko do drukowania klasycznych etykiet, ale również m.in. opasek na kable czy rurek termokurczliwych.

Sprawdzone drukarki do etykiet

W naszym sklepie papierniczym online znajdziesz bogaty wybór drukarek do etykiet, a także niezbędnych taśm do drukowania. Przedział cenowy urządzeń waha się od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych. Dzięki temu coś dla siebie znajdą zarówno właściciele niewielkich sklepów, jak i przedsiębiorcy zarządzający dużymi magazynami. Jednym z bestsellerów jest drukarka etykiet Dymo XTL 500. Urządzenie znajduje się w zestawie walizkowym wraz z opakowaniem oraz 2 taśmami. To bardzo solidny model wyposażony w klawiaturę QWERTY. Sprzęt posiada podgląd wydruku, dzięki któremu możesz sprawdzić, jak etykieta będzie wyglądała na produktach czy kablach. Ekran dotykowy przyspiesza i ułatwia pracę. Ponadto drukarka posiada wgrane szablony, dzięki którym można od razu rozpocząć drukowanie. Urządzenie jest przystosowane do drukowania etykiet (6-54 mm), laminowanych opasek na kable, rurek termokurczliwych oraz etykiet wymiarowych. Kolejną propozycją jest drukarka etykiet Leitz Icon. Urządzenie może drukować etykiety o wymiarach do 88 mm szerokości i 2,7 m długości. To mobilna i poręczna drukarka, która posiada wbudowane Wi-Fi, a do tego współdziała z wieloma urządzeniami m.in. tabletami oraz komputerami PC i Mac. Po jeszcze więcej informacji zapraszamy do naszego sklepu papierniczego online.