Zakup drukarki laserowej – na co zwrócić uwagę?

Czy istnieje drukarka idealna? Z pewnością każdy model może być perfekcyjny dla konkretnego człowieka, ale trudno mówić o sprzęcie doskonałym. Dotyczy to przede wszystkim określonych parametrów, które dla jednej osoby mogą okazać się niezbędne, a dla innej całkowicie niepotrzebne. Jednak istnieje kilka uniwersalnych punktów, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie drukarki. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrany sprzęt spełnia Twoje oczekiwania. Poniżej przedstawiamy listę, która ułatwi Ci podjęcie ostatecznej decyzji.

  • Cena produktu i eksploatacji – choć początkowo tania drukarka atramentowa może wydawać się najlepszym zakupem, to jednak często produkty tego typu mają w sobie jeden haczyk, jakim jest drogi tusz. Zanim dokonasz zakupu, koniecznie sprawdź, ile kosztują nowe wkłady atramentu. Może bowiem się okazać, że wysoka cena eksploatacji będzie mniej opłacalna niż jednorazowa inwestycja w droższy sprzęt.
  • Bęben i toner – niektóre drukarki laserowe posiadają zintegrowany bęben z pojemnikiem na toner. W takim przypadku przy konieczności zmiany tonera, trzeba także kupić nowy bęben, który może jeszcze nadawać się do użytku. Przy zakupie drukarki warto zwrócić uwagę nie tylko na rozdzielność obu elementów, ale również na przewidywany czas eksploatacji samego bębna, który może znacząco różnić się w zależności od danego producenta.
  • Druk dwustronny czy jednostronny – konieczność ręcznego przekładania papieru nie sprawia większych trudności przy drukowaniu paru stron. Jednak gdy ilość kartek się zwiększa, czynność ta staje się bardzo uciążliwa. Właśnie dlatego do biur najczęściej są wybierane drukarki o funkcji duplex, która umożliwia automatyczne odwracanie kartek i dwustronny druk.
  • Kolor druku – na rynku znajdziesz zarówno kolorowe, jak i monochromatyczne drukarki. Przed podjęciem decyzji dobrze przemyśl czy faktycznie jest Ci potrzebna drukarka przystosowana do kolorowego tuszu. Wariant monochromatyczny jest tańszy zarówno przy zakupie, jak i w eksploatacji, dlatego często wybierany jest do mniejszych firm, w których nie ma potrzeby drukowania kolorowych dokumentów.

Sprawdzone drukarki laserowe

Niedrogą, a zarazem skuteczną i sprawdzoną drukarką laserową jest m.in. Samsung SL-M2026W. To model, który znakomicie nadaje się do niewielkiego biura albo do indywidualnego użytku. Wśród funkcji dodatkowych urządzenia można wymienić np. drukowanie mobilne, NFC oraz WPS. To laserowa drukarka monochromatyczna, która jest przystosowana do pracy w sieci bezprzewodowej. Jeżeli szukasz kolorowej drukarki wyposażonej w duplex, polecamy HP LaserJetPro M454dn WiFi. Urządzenie przeważnie znajduje zastosowanie w mniejszych i średnich biurach, ale z powodzeniem może być także wykorzystywane do użytku domowego. Drukarka posiada wyświetlacz LCD oraz wbudowany port WiFi. Ponadto w naszym sklepie papierniczym online znajdziesz jeszcze wiele innych modeli. Wśród nich z pewnością kryje się idealny dla Ciebie produkt.